Bezpečnost dětí nadevše… Bohužel neplatí evidentně pro všechny

Bezpečnost dětí nadevše… Bohužel neplatí evidentně pro všechny

Pátek, 4. srpen, 2017

Před nákupem dvou dětských autosedaček varuje spotřebitelská organizace dTest, která společně se zahraničními partnery a německým autoklubem ADAC v současné době testuje více než dvacet modelů. Obě propadly při testování čelního nárazu.

U modelu Recaro Optia došlo při nárazu k uvolnění sedačky ze základny SmartClick a katapultování směrem na místo spolujezdce. Tento výrobce propadl v testu podruhé za dva roky. Také loňská verze sedačky Recaro Optia se při prudkém nárazu utrhla za základny Recarofix a byla vymrštěna vpřed. Při svolávací akci firma následně zákazníkům zdarma vyměňovala isofixovou základnu za jiný bezpečný základ.

Druhou nebezpečnou autosedačkou je model Jané Grand z roku 2017. Při nárazu nevydržely isofixové úchyty, kterými ji lze připevnit. Firma Jané přitom na svých stránkách uvádí, že jako jedna z mála společností v Evropě disponuje testovacím střediskem na autosedačky.

Recaro ani Jané zatím nedokážou bezpečnostní nedostatky, které by mohly vést až k vážnému úrazu nebo smrti dítěte, vysvětlit….

Letošní testování více než dvaceti sedaček stále probíhá, kompletní výsledky budou známy až v říjnu. Vzhledem k alarmujícím výsledkům uvedených dvou modelů a míře nebezpečnosti pro veřejnost je ale nezbytné publikovat tuto informaci ihned jako varování…

 

Za tým OVERSITO opravdu některým výrobcům či obchodníkům nerozumíme, za co nás spotřebitele asi tak mají…?

Zpět na výpis


Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
Pomocí tohoto pole najdete vhodné prodejce produktu, který hledáte