Aktuálně

 • V e-shopech poprvé převažuje platba kartou nad dobírkou…

  Pátek, 16. červen, 2017

  Stále více Čechů platí své nákupy na internetu bezhotovostně. Přímá platba debetní či kreditní...

  Více

 • Dopoledne peníze pošlete, odpoledne jsou na účtu…

  Čtvrtek, 15. červen, 2017

  Tuzemské banky zrychlují platby, které si jejich klienti mezi sebou posílají. Více než polovina bank už nyní odešle platbu zadanou v internetovém bankovnictví nebo i na pobočce ještě během stejného dne. Má to jednu podmínku: musí být zadaná dopoledne.

  Více

 • Elektrická auta levnější než benzínová? Studie říká, že již brzo…

  Středa, 14. červen, 2017

  V roce 2025 by měla cena elektrických aut dosáhnout parity s auty, vybavenými benzínovým motorem. Z celkové ceny elektrického vozu pak náklady na bateriové vybavení bude v roce 2017 činit 48 – 55 procenta, zatímco v roce 2030 jen 18 – 23 %. Srozumitelně řečeno: Automobily poháněné bateriemi budou brzy levnější než tradiční auta s benzínovými motory, což nabídne kupujícím okamžité úspory. Říká to poslední studie, kterou zpracovala New Energy Finance agentury Bloomberg.

  Více

 • Závislost na YouTube? I to se může stát…

  Úterý, 13. červen, 2017

  Třináctiletá dívka Olívie skončila na odvykací kúře kvůli "digitální závislosti". Její matka Mary totiž u ní začala pozorovat chorobné sledování videí na YouTube.

  Více

 • Vozíte na cesty letadlem počítač? Zřejmě to bude problém…

  Pátek, 9. červen, 2017

  Poté co USA zakázaly laptopy na palubách letadel z deseti převážně muslimských zemí, hrozí toto rozšíření i na evropské státy. Bezpečnostní experti se totiž bojí, že teroristé jsou schopni nainstalovat do notebooků nálože tak, aby je kontroly na letištích nedokázaly odhalit…

  Více

 • Češi prý raději místo cukru sladidla. Výrobky dvojí kvality ale zatím nelze postihovat...

  Čtvrtek, 8. červen, 2017

  Rozdílnou kvalitu potravin jedné značky v různých zemích Evropské unie, na níž si stěžují především východoevropské státy, není možné právně postihovat. Přestože obchodníci s potravinami prodávají na českém trhu zboží s jinou chutí, kvalitou, složením i gramáží než například v Německu nebo ve Francii, neexistuje v národních ani evropských zákonech ochrana, která by takové chování výslovně zakazovala. Vyplývá to z poslední studie právních expertů z Univerzity Palackého v Olomouci.

  Více

 • Vědci našli geny inteligence. Důležitější je efektivnost výměny signálů než velikost mozků

  Pondělí, 5. červen, 2017

  Tým evropských a amerických vědců oznámil, že prozkoumal 52 genů, které ovlivňují lidskou inteligenci. Výzkum probíhal na vzorku téměř 80 tisíc osob. Až dosud vědci inteligenci a faktory, které ji ovlivňují, zkoumali pouze nepřímými metodami, především testy. Ty však nedovolily odhalit fyziologické mechanismy inteligence. Stále se například neví, jak je v mozku lokalizovaná, protože porovnání mozků lidí s vynikajícími výsledky testů s mozky lidí s podprůměrnými výsledky neukázalo rozdíly, které by bylo možné spojit s hodnotami IQ.

  Více

 • Roboti dostanou hmat a protézy budou cítit dotek…

  Čtvrtek, 1. červen, 2017

  Vědci z University of Minnesota vyvinuli postup umožňující pomocí 3D tisku vytvořit elastický materiál, který obsahuje velké množství senzorů.

  Více

 • Lidé si ani nevšimli, že už s nimi na zákaznické podpoře běžně komunikují roboti…

  Středa, 31. květen, 2017

  Rozbitý počítač je problém pro zákazníky i pro jejich servisní střediska. Operátoři call center se musí stále dokola ptát, zda jej volající nejdřív zkusili vypnout a zapnout, musí z nich tahat jméno, adresu i číslo produktu. Tuto rutinní práci ale zároveň musí dělat lidé, kteří výpočetní technice alespoň trochu rozumí. V posledních letech je však rychle nahrazuje umělá inteligence. Takzvaní chatboti − "povídací roboti".

  Více

 • Umělá inteligence nezadržitelně nastupuje…

  Úterý, 30. květen, 2017

  Ani odborníci ale zatím nemají jasno, jak rychle, jakým způsobem a s jakým dopadem na hospodářství, pracovní trh i další oblasti se bude umělá inteligence rozšiřovat…

  Více

Celkem záznamů: 169
|< << 12345 >|

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
Pomocí tohoto pole najdete vhodné prodejce produktu, který hledáte